Serwery

Huawei jest jednym z największych na świecie producentów serwerów. Z powodzeniem stawia czoła wyzwaniu związanemu z oczekiwaniami klientów – konieczności tworzenia innowacyjnych, ale jednocześnie wydajnych i niezawodnych rozwiązań.

Dość często można spotkać się z tezą, że w przypadku serwerów trudno jest o innowacyjne podejście. Praktyka firmy Huawei przeczy temu założeniu. Przyjęta strategia Boundless Computing zapewnia ciągłą innowacyjność na wielu poziomach – zaczynając od chipów, poprzez pamięć masową i rozwiązania sieciowe, aż po różnego typu oprogramowanie umożliwiające zarządzanie klastrami serwerów, także w środowisku wirtualnym. Dzięki temu firmom łatwiej jest rozwijać się i funkcjonować połączonym, inteligentnym świecie. Wieloletnie doświadczenie firmy Huawei w zakresie badań i rozwoju uzupełniane jest przez efekty nieustannej pracy laboratoriów OpenLabs w takich miejscowościach, jak Pekin, Singapur, Moskwa, Monachium czy Meksyk, które współpracują z najlepszymi partnerami z różnych dziedzin.

Wymagania klientów odnośnie serwerów są bardzo wysokie – oczekuje się nich niezrównanej wydajności i niezawodności. Dlatego Huawei prowadzi rygorystyczną kontrolę jakości na każdym etapie ich produkcji, zaczynając od projektowania produktu, poprzez prace działu badawczo-rozwojowego, zarządzanie łańcuchem dostaw, samą produkcję, jak też serwis posprzedażowy. Zanim serwer trafi do klienta, przechodzi ponad 2 tys. testów sprzętowych, 10 tys. testów z poziomu oprogramowania, jak też przyznawanych jest ok. 300 certyfikatów wymaganych w różnych krajach i regionach.

Huawei to marka godna zaufania. Producent z sukcesem współpracuje z klientami i partnerami technologicznymi, dążąc do zapewnienia otwartej infrastruktury obliczeniowej. Dzięki niezawodności oferowanych rozwiązań, doskonałej wydajności i łatwej integracji, serwery Huawei są używane przez ponad 5 tys. klientów na całym świecie w ponad 25 sektorach, takich jak: administracja publiczna, finanse, edukacja, energetyka, transport i usługi internetowe.

 

Serwery ogólnego przeznaczenia

Huawei ma bardzo bogatą ofertę uniwersalnych serwerów, które zaspokoją potrzeby każdej serwerowni czy centrum danych:

 • Serwery stelażowe (19-cali) – FusionServer V5 to kolejna, piąta już generacja klasycznych serwerów x86. Dostępnych jest sześć modeli urządzeń o wysokości od 1U do 8U, wyposażonych w 2, 4 lub 8 gniazd procesorowych.
 • Serwery kasetowe (blade) – w ofercie Huawei jest kilka różnych modularnych serwerów, zaczynając od konwergentnego FusionServer E9000, przez chłodzony cieczą FusionServer CH121L V5, po klasyczne serwery kasetowe CH121 V5, CH225 V5 i CH242 V5.
 • Serwery o dużej gęstości – urządzenia FusionServer X6000 orax X6800 zostały zaprojektowane z wykorzystaniem skalowalnej architektury dla centrów danych. Są idealne do budowy infrastruktury chmurowej dla aplikacji internetowych i środowisk HPC.

 

Serwery specjalnego przeznaczenia

Obok uniwersalnych serwerów, Huawei ma w ofercie także szereg urządzeń przystosowanych do zadań specjalnych:

 • Serwery heterogeniczne – urządzenia z rodziny FusionServer G (modele G5500, G560 i G530) są najlepszą w swojej klasie platformą obliczeniową do wykorzystania w środowiskach sztucznej inteligencji (AI), HPC, inteligentnych chmurach, a także do akceleracji baz danych i analizy wideo (do tego celu Huawei stworzył też specjalizowany serwer – FusionServer G2500).
 • Serwery hiperkonwergentne – hybrydowa infrastruktura Huawei FusionCube łączy moc obliczeniową, pamięć masową, sieć, wirtualizację i zarządzanie w jednym ściśle zintegrowanym pakiecie, co pozwala osiągnąć wysoką wydajność i zapewnia krótki czas wdrożenia w przedsiębiorstwie. Rozwiązanie to współpracuje z popularnymi przemysłowymi bazami danych i oprogramowaniem do wirtualizacji.
 • Wirtualna sieć SAN – Huawei FusionCube Virtual SAN-Ready to serwer nowej generacji, który został certyfikowany przez VMware. Umożliwia zwirtualizowanie i połączenie w jedną pulę pamięci flash zainstalowanych w znajdujących się w serwerach kartach rozszerzeń.
 • Serwery Big Data – urządzenie Huawei FusionCube BigData to platforma sprzętowa przeznaczona do przyspieszania pracy aplikacji wykorzystujących wielkie zbiory danych.
 • Serwer mission-critical – urządzenie KunLun jest przeznaczone do zadań o znaczeniu krytycznym dla przedsiębiorstwa i jest idealny do obsługi najważniejszych baz danych, konsolidacji aplikacji bazodanowych, przetwarzania danych w pamięci (in-memory computing), wysokowydajnych węzłów obliczeniowych (HPC) i wielu innych scenariuszy użycia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii RAS 2.0, serwer łączy otwarty ekosystem x86 z niezawodnością serwerów Unix.

 

 Najważniejsze zalety serwerów Huawei

 • Różnorodna oferta, przystosowana do potrzeb każdego przedsiębiorstwa
 • Bardzo wysoka wydajność i skalowalność urządzeń
 • Innowacyjne podejście do rozwoju oferty serwerowej
 • Gwarancja niezawodności, potwierdzona wieloma testami na etapie produkcji
 • Dostępność rozwiązań noszowych, przeznaczonych do zadań specjalnych